Damska

Damska

Niektóre kobiety lubią nosić sukienki, inne ubierają się na sportowo, drugie zaś wolą styl militarny, a jeszcze inne zmieniają styl w zależności od nastroju. Na kobiety większy wpływ wydaje się mieć moda. W starciu ze zmieniającymi się trendami warto jednak słuchać swojego serca, polegać na własnym guście. Moda przemija, styl nie przeminie. Własny styl tworzą ubrania, w których czujemy się po prostu dobrze.

Odzież jest dla kobiet (i nie tylko dla kobiet oczywiście) sposobem na wyrażenie siebie, swoich upodobań, ale także może pokazywać przynależność do jakiejś z grup społecznych. Przez strój możemy dać wyraz wyznawanym przez nas poglądom, a także pokazać, jaką religię wyznajemy. Oczywiście nie zawsze ubiór dobiera się tak swobodnie – jeżeli jesteś pielęgniarką czy policjantką, część dnia musisz spędzić w stosownym mundurku. Jednak kiedy masz czas wolny – jak najbardziej możesz przecież pozwolić sobie na trochę szaleństwa.

Damska moda znacznie ewoluowała od czasów ubrań z liści, trawy i futer, ale też od czasów długich sukni, których zdejmowanie wydaje się być niezwykle skomplikowane. Mamy obecnie dużo większą swobodę w wybieraniu stroju. Możemy nosić zarówno kobiece, dopasowane sukienki, jak i bluzy, koszulki, spodnie dresowe czy jeansowe. Ta dowolność pozwala na wyrażanie siebie, na akcentowanie własnego nastroju.

– autor artykułu